SKUTEČSKÁ PADESÁTKA 8.ročník
ČRS, z.s. MO Skuteč si vás dovoluje pozvat na rybářské závody dvojic na 50 hodin

Termín konání závodů: 30. dubna-3.května 2020

Místo: Skuteč, rybník Štěpánov o rozloze 5,6 ha
            dno bahnitopísčité, hloubka 1,5-3,5 m

Startovné: 5000 Kč pro dvojci (max.16 dvojic )
                  ( v případě 3. člena příplatek 500 Kč )

Občerstvení zajištěno po celou dobu závodu. Možnost objednání obědů a večeří.
                   
Přihlášky a informace:

                  1.Marcel Sotona – tel. 607 879 726
                            e-mail: marcel.sotona@seznam.cz

       
                    Soutěžit se bude o následující ceny:
1. cena 2x pohár, finanční hod. 23 000 Kč
2. cena 2x pohár, finanční hod. 12 000 Kč + věcné ceny
3. cena 2x pohár, finanční hod.  7 000 Kč + věcné ceny
Cena za nejtěžší rybu 2x pohár + finanční hotovost 2.000,- Kč 

Základní informace:
Přihlášení týmů do závodů:
Bude prováděno v termínu  do 31.3 2020 prostřednictvím pana Marcela Sotony.
Max. počet týmů je 16 + 2 týmy náhradníků.
Pro přihlášení je nutno uhradit startovné, buď na účet č. 78-8185720237/0100 nebo hotově u pana Sotony ve Skutči a to do 14-ti dnů po přihlášení .
Tým je závazně přihlášen teprve po uhrazení startovného.
Odhlášenému týmu po 1.4.2020 se startovné nevrací !!!!!!!



Pravidla závodů:
• Chytá se pouze z jedné strany rybníku.
• Hranice losovaného místa budou označeny kolíky a vylosovaným číslem. Sektor bude označen kolíky na protějším břehu rybníku.
• Dvojice chytá na čtyři pruty stylem chyť a pusť, na položenou.
• Každý prut s použitím jednoho háčku s protihrotem nebo mikroprotihrotem, pouze vlasovou metodou.
• Povolené nástrahy a návnady jsou pouze boilies a pelety , které smějí být použity pouze v celém a pevném stavu (zákaz drcení či rozmáčení- ani do PVA), dále platí zákaz vyrábění návnad a nástrah v průběhu závodu (tzn. vaření, sušení, válení atd.), dipy a obalovací těsta jsou povoleny.
• Vnadění povoleno pouze pva, kobrou, raketou, prakem, lopatkou, pouze ze břehu, kolmo z vylosovaného místa (zakázané jsou i dálkově ovládané zavážecí loďky).
• Bodovaná (vážená) ryba je kapr, amur, jeseter od délky 50 cm (včetně), ostatní ryby se šetrně vrací vodě bez bodování.
• Pořadí určí součet vah ulovených bodovaných ryb. V případě shodného součtu vah rozhoduje nejtěžší ryba.
• Povinná výbava: podběrák s ramenem 80 cm, podložka, eko saky(min.2), pean, metr.
• Dvojice si může navzájem pomáhat, při zdolávání ryby je možné , se souhlasem sousedního týmu, přejít do jiného sektoru.
• Rozhodčí má právo kdykoliv během závodů zkontrolovat kteroukoliv udici, nástrahy i návnady v týmu.
• Účastníci souhlasí s možností pořízení fotografií z průběhu závodů prostřednictvím organizátorů.
• Každá klasifikovaná ryba musí být změřena a zvážena metrem, vahou a sakem rozhodčího.
• Dokumenty, karta úlovků týmu a evidence rozhodčího musí být vždy označeny jménem a číslem stanoviště. U bodované ryby musí být zapsána jak délka, tak váha.
• Bivakování účastníků závodů včetně vozidel je povoleno.
• Je zakázáno rozdělávání ohně.
• Při porušení pravidel dojde k vyloučení ze závodů bez nároku na vrácení startovného.
• Tým smí podat protest u hl. pořadatele po uhrazení kauce 500 Kč. V případě zamítnutí protestu se kauce nevrací!!!!!   

    Při nenaplnění minimálního počtu 14-ti dvojic se závody nekonají a startovné se vrací.
   


Prezentace + losování 30. dubna 2020 17:00-18:30 hod.
Příprava místa vč. vnadění a měření hloubky (marker) 1. května 2020 6:30-8:00 hod.
Zahájení závodů 1. května 2020 8:00 hod.
Ukončení závodů 3. května 2020 10:00 hod.

Pořadatel si vyhrazuje právo učinit změnu v propozicích.

Startovní listina:

Pořadí                                   Tým                                                   Zaplaceno

1.   CT MB – Jenderka David, Babjak Marcel

2.   CT MB 2 – Klekner Roman, Bacovský Petr

3.   CT BURA – Rabas Vlastimil, Bureš Libor                                      Zaplaceno  

4.   CT VOHNUTÝ PRUTY – Marek František, Marek Jakub

5.   CT HANDY LINE I. – Hanuš Pavel, Minár Marcel

6.   CT K&B – Brokl Vladimír, Klapal Kamil                                        Zaplaceno

7.   CT DABL-L – Netolický Lukáš, Kusý Luboš

8.   CT DUDLA – Dudycha Miloš, Dudychová Veronika                       Zaplaceno

9.   CT COLMIC JJ – Dvořák Jiří, Škraňka Jan

10. CT HANDY LINE II. - Doležal Ondřej, Kolín Josef

11. CT SIFRO – Sisr Michal, Málek Petr                                             Zaplaceno

12. CT M+B – Moučka František, Bělovský Jiří

13. CT HAPPY END – Kuneš Pavel, Hejsek Roman                            Zaplaceno

14. CT DORKA – Andrašovský Michal, Halabrín Dušan

15. CT ZOUFALCI – Netolický Milan, Tunka Jiří

16. CT VŠIVÁCI – Marušák Michal, Juzl Miroslav